Kontrola dodavatele

Zřejmě jste po pečlivém hledání Čínští dodavatelé ve fázi, kdy máte vytypovaného dodavatele Dodavatelé zboží z Číny. Pokud jste si ověřili jeho existenci a pravdivost údajů Jak najít spolehlivého dodavatele, je tu jedna neméně podstatná věc. Jak totiž zjistit zda je produkce společnosti vašeho dodavatele na úrovni, kterou požadujete?

Proveďte počáteční inspekci. Zajistěte si služby inspektora, jenž osobně navštíví firmu v Číně. Poté vám podá nejen informace o jejím provozu, ale taktéž ověří způsobilost popřípadě certifikace. Inspektor vám dá souhrnnou odpověď především v otázkách celkového stavu zahraniční firmy. Vyžádejte si pochopitelně také fotografie. Co by mělo následovat, po uzavření kontraktu?

Provádějte kontrolu dodavatele neustále. Rozhodně se nenechejte ukonejšit prvotním stavem. Nespokojte se ani s doposud dobře probíhajícím obchodem mezi vámi a čínským dodavatelem. Tak jako světově nejúspěšnější firmy musí neustále hledat cesty, jak svou obchodní činnost pozvednout na vyšší úroveň, tak také vy hledejte cesty progresu. Navíc váš čínský obchodník může po čase snadno nabýt dojmu, že se nemůže nic stát a může ve svém úsilí polevit. Kontrolujte činnost vašeho zahraničního protipólu pravidelně. Kontrolujte  také stav zboží před jeho lodní přepravou. Třetí osoba je dobrou zárukou požadovaných vlastností. Kontrola dodavatele vám potvrdí kvalitu kupovaného zboží.

Jakým směrem se Čína vyvíjí? Mění se v Číně podmínky? A jaký překvapivý tah byste mohli udělat?

Odpovědi hledejte v příštím článku Export do Číny.

U článku Kontrola dodavatele je komentářů: 2

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.