Osobní jednání

Předchozí články Čínští dodavatelé a Dodavatelé zboží z Číny ukázaly, jak z pohodlí domova hledat toho správného dodavatele. Asi však tušíte, že byste mohli pro svůj obchodní úspěch vynaložit větší úsilí. Jak tedy nejlépe navázat kontakt s obchodním partnerem z Číny?

Vyrazte do terénu. Ano, vydejte se do Číny. Investujte peníze do cesty, která vám může vydělat mnohem více. V mnoha případech ušetříte tisíce korun i spoustu starostí. Není nad osobní jednání. A pro Čínu to platí dvojnásob.

Návštěva Číny je ta nejlepší cesta, jak najít spolehlivého dodavatele. Má to totiž celou řadu výhod. Společnost si prohlédnete na vlastní oči, seznámíte se osobně s dodavatelem, můžete přímo dojednat podmínky a v neposlední řadě zboží vyzkoušet. Kterou další výhodu vám přinese osobní jednání?

Jelikož čínské firmy nevyrábějí na sklad, ale přímo na poptávku, těžko můžete očekávat, že přijdete do čínské společnosti a rovnou si odvezete zboží. Na místě si však firmu „otestujete“, případně objednáte, co chcete vyrobit. Tento přístup je značně odlišný od toho evropského. Číňané vyrábějí své zboží na zakázku a dopředu vědí komu a za kolik. Poznat svého dodavatele na vlastní oči se vám rozhodně vyplatí. A obzvláště v Číně, kde hraje kontakt ohromnou roli.

Proč je právě osobní komunikace pro Číňany tak důležitá? Jak se chovat v jejich společnosti? Které čínské kulturní hodnoty nesmíte opomenout?

Další užitečné minirady v článku Komunikační dovednosti.

U článku Osobní jednání je komentářů: 2

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.