Soutěž – Rozhoduje barva dresů o výsledcích na Euro 2012?

Bude Euro 2012 čistě záležitostí sportovních výkonů, nebo sehraje určitou roli i psychologie barev? Může mít na hráče vliv, zda hrají v bílé nebo červené barvě dresů? Uznávaná psycholožka Angela Wright tvrdí, že červená stimuluje tým k lepšímu výkonu.

Barvy mohou mít vliv nejen na výkon týmu, ale také reakci protihráčů, fanoušků a rozhodčích. Kombinace červené se zlatou (žlutou), v níž hrají hráči ze země toreadorů, by měla nejen dodávat energii, ale také vnést jistotu na španělské kopačky. Modrá barva symbolizuje rozum a rozvahu a mohla by tak pomoci třeba Itálii nebo Francii. Právě tyto týmy ale mají svůj druhý dres v barvě bílé. Bílá je často znakem pasivity. Podobně je na tom i černá. Právě to jsou barvy Angličanů. Bude jim v rozhodujících chvílích chybět odvaha a energie? Mimochodem Angličané se z velké trofeje naposledy radovali, když hostili mistrovství světa v roce 1966. A byla to právě červená barva dresů, se kterou porazili Německo ve finále.

A co česká reprezentace? Bude se našim více dařit v červených dresech? Zda se psychologie barev projeví na Euru 2012, to ukáží nadcházející zápasy.

Soutěž na Facebooku – ceny a pravidla

A co si myslíte vy o psychologii barev? Může mít barva dresu skutečně vliv na výsledek fotbalového zápasu? Staňte se fanouškem Minirad, zapojte se do naší  soutěžní ankety na Facebooku a vyhrajte některou z cen:

1. cena: vychytané outdoorové světlo Permanent Light
2. cena: světlo na kolo a in-line brusle  Safety Light 
3. až 5. cena: outdoorová Eko láhev XCOOL

Po skončení šampionátu budou všichni účastníci facebookové ankety zařazeni do slosování.


Konečný stav – červené dresy vs. ostatní barvy dresů na EURO 2012 k datu 2.7.2012:

Červená : Ostatní barvy  10 : 7 - zobrazit podrobné výsledky

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.