Firemní strategie

Protihráči na trhu nemají slitování. Nesmíte zaváhat! Firemní strategie je základním kamenem každé konkurenceschopné firmy.

Strategií však není, že je vaše zboží kvalitnější a levnější. Musíte dělat jiné věci než vaši konkurenti, nebo dělat věci jiným způsobem. Zároveň však na své cíle nespěchejte a vyvarujte se nejčastějších chyb. Nemusíte obstarávat všechny činnosti, ani neventilujte informace, které nemusíte. Když už rozšiřujete váš prodejní sortiment, zvažte budoucí následky.

Nejen na tyto otázky odpoví série minirad na téma firemní strategie. Hlavním posláním této série je ukázat vám cesty, kterými se vydat v honbě za úspěšně fungující firmou.

2013
21
Březen

Vychází nový manuál na dovoz zboží z Číny

Dříve, než se pustíte do neznáma a oslovíte přímo dodavatele z Číny nebo zprostředkovatelskou firmu, přečtěte si náš manuál. Vyvarujete se řadě chyb a získáte řadu důležitých poznatků.

Přinášíme vám unikátní návod, jenž vám poskytne konkrétní informace, praktické rady a jedinečné kontakty. Manuál pro hledání dodavatele vám ušetří spoustu času a energie. Nemusíte hledat a ověřovat informace z různých webových stránek.

2012
14
Květen

Originalita

Jak zaujmout vaší nabídkou a odlišit se tak od svých konkurentů? Nesmíte podcenit originalitu. Trh je přesycen značkami s podobnými výrobky. Kopírovat nemá smysl. Inspirujte se jinde Co však má smysl, je dělat věci vlastní cestou. Pokračování článku »

2012
30
Duben

Obchodní strategie Apple

O tom, že se ze značky Apple stal doslova kult, nelze příliš polemizovat. Někteří zákazníci pro kousek tohoto ovoce doslova dýchají. Podívejte se však na úspěšnou obchodní strategii Applu z jiného úhlu.

Co dělá Apple dobře, kromě prodeje svých klíčových produktů? Úspěšně prodává všechny věci okolo. Jinak řečeno, příslušenství a aplikace se Applu více než vyplácejí. Apple na to jde zkrátka chytře. Nahodí vám udičku s hlavním produktem. A pak vás láká na další vylepšení. Pokračování článku »

2012
16
Duben

Zákazník zaměstnancem

Máte potíže se sháněním zákazníků? Trpíte nedostatkem zaměstnanců? Vyřešte dvě mouchy jednou ranou! Udělejte vašeho zákazníka zaměstnancem. Snažte se zapojit zákazníka mezi vás. Jak na to? To ukázala společnost Swarovski.

Jistý muž z Argentiny byl doslova poblázněn výrobky firmy Swarovski. Vytrvale posílal příspěvky na sociálních sítích typu Facebook. Neustále vyvolával diskuze a podporoval značku Swarovski. Co pak udělala firma Swarovski? Sama mu nabídla místo zaměstnance. Proč?

Tento Argentinec totiž ví prakticky vše o produktech Swarovski. Pokračování článku »

2012
06
Duben

Kontaktujte specialisty

Přečetli jste všechny články ze série o dodavatelích z Číny, a přesto nevíte, jak na to? Pokud si nejste jisti, že zvládnete všechny nástrahy na cestě k dobrému dodavateli, pak se do toho sami raději nepouštějte.

Kontaktujte specialisty. Existuje řada českých zprostředkovatelských společností. Tito specialisté na obchod s Čínou vyřeší těžkosti za vás. Je to opravdu nejjistější cesta. Ale pozor! Ne každý zajišťovatel těchto služeb je opravdu dobrý? Proto chtějte jen spolehlivé a ověřené společnosti. Proč využít služeb specialistů? Pomůžou vám s kompletním zajištěním obchodu s čínskou stranou. Pokračování článku »

2012
26
Březen

Komunikační dovednosti

Jak komunikovat v Číně

Chcete se setkat s čínským obchodním partnerem tváří v tvář? Osobní jednání Pak rozhodně nepodceňte přípravu před jednáním. Kvalitní příprava Jak asi tušíte, obchodní zvyklosti v Asii se od těch Evropských značně liší. Buďte prozíraví a zjistěte si všechny informace o tom, jak komunikovat v Číně. Dnešní článek se zaměří na komunikační dovednosti. Pokračování článku »

2012
20
Březen

Osobní jednání

Předchozí články Čínští dodavatelé a Dodavatelé zboží z Číny ukázaly, jak z pohodlí domova hledat toho správného dodavatele. Asi však tušíte, že byste mohli pro svůj obchodní úspěch vynaložit větší úsilí. Jak tedy nejlépe navázat kontakt s obchodním partnerem z Číny?

Vyrazte do terénu. Ano, vydejte se do Číny. Investujte peníze do cesty, která vám může vydělat mnohem více. V mnoha případech ušetříte tisíce korun i spoustu starostí. Není nad osobní jednání. A pro Čínu to platí dvojnásob. Pokračování článku »

2012
05
Březen

Export do Číny

Předchozí článek Kontrola dodavatele ukázal, jak si poradit, pokud máte pochyby ohledně čínského dodavatele. Někdy však ani kvalitně vyráběné produkty nemusí zaručit úspěch. Nejste si jisti prodejem importovaného zboží z Číny v Česku? Podívejte se na váš obchod z jiného úhlu.

Že je Čína dílnou světa? A že zde můžete poptávat různé druhy zboží velmi levně? To už za pár let nemusí platit. Životní úroveň čínských občanů se postupně zvedá. Pokračování článku »

2012
27
Únor

Kontrola dodavatele

Zřejmě jste po pečlivém hledání Čínští dodavatelé ve fázi, kdy máte vytypovaného dodavatele Dodavatelé zboží z Číny. Pokud jste si ověřili jeho existenci a pravdivost údajů Jak najít spolehlivého dodavatele, je tu jedna neméně podstatná věc. Jak totiž zjistit zda je produkce společnosti vašeho dodavatele na úrovni, kterou požadujete? Pokračování článku »

2012
20
Únor

Doprava zboží z Číny

Ať už využijete metodu dodání Free on board Náklady na dopravu, nebo některou jinou dodací podmínku kupní smlouvy, měli byste zvážit také způsob, kterým zboží dopravíte. Který dopravní prostředek bude nejvýhodnější pro přepravu vašeho zboží?

Jestli váháte nad volbou lodí nebo letecky, tak vězte, že každý se hodí na jiný typ zboží. Lodní doprava je nejlevnější a nejčastější způsob dopravy zboží z Číny. Vyplatí se zejména při objemově větších zásilkách. Pokračování článku »

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.
Strana 1 z 71234567