Jak vytvořit nabídku

2012
14
Květen

Originalita

Jak zaujmout vaší nabídkou a odlišit se tak od svých konkurentů? Nesmíte podcenit originalitu. Trh je přesycen značkami s podobnými výrobky. Kopírovat nemá smysl. Inspirujte se jinde Co však má smysl, je dělat věci vlastní cestou. Pokračování článku »

2012
30
Duben

Obchodní strategie Apple

O tom, že se ze značky Apple stal doslova kult, nelze příliš polemizovat. Někteří zákazníci pro kousek tohoto ovoce doslova dýchají. Podívejte se však na úspěšnou obchodní strategii Applu z jiného úhlu.

Co dělá Apple dobře, kromě prodeje svých klíčových produktů? Úspěšně prodává všechny věci okolo. Jinak řečeno, příslušenství a aplikace se Applu více než vyplácejí. Apple na to jde zkrátka chytře. Nahodí vám udičku s hlavním produktem. A pak vás láká na další vylepšení. Pokračování článku »

2012
16
Duben

Zákazník zaměstnancem

Máte potíže se sháněním zákazníků? Trpíte nedostatkem zaměstnanců? Vyřešte dvě mouchy jednou ranou! Udělejte vašeho zákazníka zaměstnancem. Snažte se zapojit zákazníka mezi vás. Jak na to? To ukázala společnost Swarovski.

Jistý muž z Argentiny byl doslova poblázněn výrobky firmy Swarovski. Vytrvale posílal příspěvky na sociálních sítích typu Facebook. Neustále vyvolával diskuze a podporoval značku Swarovski. Co pak udělala firma Swarovski? Sama mu nabídla místo zaměstnance. Proč?

Tento Argentinec totiž ví prakticky vše o produktech Swarovski. Pokračování článku »

2011
27
Červen

Šíře nabídky

Šíře nabídkyExkluzivní zboží

Přemýšlíte často o rozšíření svého výrobního sortimentu? Máte pocit, že byste mohli vyrábět mnohem více různých typů? Pokud jste četli náš článek Rozšiřujte opatrně, jistě víte, že každá novinka nemusí nutně přinést kýžené ovoce. Jak to ale vypadá, pokud rozšiřujete svou nabídku o podobný typ zboží? Řada firem si myslí, že čím širší jejich nabídka bude, tím větší mají šanci u zákazníků. Většinou je tomu právě naopak. Malý test pro vás. Pokračování článku »

2011
23
Květen

Sílící potřeby

Sílící potřebyPotřeby zákazníků

Víte, co je stále větším stimulem pro nákupní rozhodování? Svět se řítí dopředu jako rychlovlak šikanzen. Jsme zpátky na obřím bazaru, tentokrát virtuálním. Nabídka produktů a služeb je obrovská a uspět v těžké prodejní vřavě se zdá být nadlidský úkol. Názory, výrobky a potřeby se mění jako na běžícím pásu každým dnem rychleji. Proto je důležité neustále sledovat trendy a nezaspat ani na chvíli. Pokračování článku »

2011
31
Leden

Ženy a svobodní

Ženy a svobodní

Zdá se vám, že až příliš mnoho nabídek je směřováno na muže? Je to logické. Muži odjakživa drželi kasu a rozhodovali o nákupu. Jaký je ale trend poslední doby? Změnil se náš životní styl. Ideály tradiční americké rodiny minulého století jsou dávno pryč. Ženy jsou stále emancipovanější. Vztahy více nezávaznější. A úplné rodiny (tj. otec, matka, děti) čím dál vzácnější. Pokračování článku »

2011
24
Leden

Servis aneb důležitý první nákup

Servis aneb důležitý první nákup

Záleží vám na dalším osudu vaší firmy v zákazníkových očích? Nic nerozhoduje více než první nákup. Je to stejné jako se sexem. Také chcete, aby se to povedlo. Přimějte zákazníka, aby vyzkoušel váš produkt či službu. Když si získáte jeho důvěru, máte skoro vyhráno. V opačném případě visíte nad propastí.

Nabízejte zákazníkům široké spektrum možností výběru. A nejen to. Pokračování článku »

2010
22
Listopad

Zanalyzujte si trh

Zanalyzujte si trh

Proveďte segmentaci trhu. Jinými slovy, zjistěte, kdo jsou vaši zákazníci a co chtějí. Položte si otázku: „Komu chcete prodávat své produkty?“ Pokud si odpovíte všem, evidentně jdete špatnou cestou. (Shoďte závaží) Představte si, že dodáváte na trh například značkové boty. Vašimi zákazníky jsou lidé převážně středního věku. Mladá generace a starší generace obsáhne pouze pětinu vašeho prodeje. Zaměříte se snad na dětské botičky či pantofle pro seniory? Rozhodně ne! Investovat budete do výrobků pro střední kategorii. Pokračování článku »

2010
18
Listopad

Rozdělte kategorii

Rozdělte kategorii

Nechybujte jako řada firem. Nesnažte se přenést název úspěšné a známé značky v jedné kategorii na druhou kategorii se svým novým produktem. (Rozšiřujte opatrně) Všechny kategorie se dělí. Nenechte se zmást, kategorie se sice prolínají, ale nekombinují. Postupem času se z jedné kategorie počítačů vyvinuly jiné, např. notebooky, laptopy atd. Dřívější kategorie hudby byly vážná a populární. A dnes? Řada různých žánrů a v každém je jedničkou někdo jiný. Pokračování článku »

2010
15
Listopad

Rozšiřujte opatrně

Rozšiřujte opatrně

Zbystřete pozornost! Jedna z nejtěžších chyb marketingu je rozšiřovat řadu produktů. Tím nechceme říci, že rozšiřovat strukturu výrobků je nesmysl. Dělejte to však navýsost opatrně! Soustřeďte se na výrobek, který vám vynáší.

Odolejte pokušení pustit se bezhlavě do výroby odvozeného produktu. Nepřenášejte značku úspěšného produktu na produkt nový. Pokračování článku »

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.
Strana 1 z 212