Psychologie reklamy

Zajímá vás, jak lidé uvažují, když nakupují? Nebo když vidí reklamu? Myslíte, že vaše rozhodnutí jsou vždy racionální? Rubrika PSYCHOLOGIE REKLAMY vás zavede do nečekaných zákoutí zákazníkovy mysli.

Odhalte, jakou sílu mají emoce, co je neuromarketing a priming nebo proč je Coca-Cola úspěšnější než Pepsi. Šokující pro vás určitě bude efekt protikuřáckých reklam, i kterak se vám prodejci dostávají do nevědomí, aniž byste to věděli. Věděli jste také, proč používá ve svých interiérech McDonald´s červenou barvu?

Psychologie reklamy je stále aktuálnější a velmi fascinující téma. Ať jste obchodník nebo zákazník, nezůstávejte pozadu. Čtěte jedinečné minirady o věcech, které ovlivňují vaše podvědomí!

2012
25
Červen

Jak zvolit správnou barvu pro vaše podnikání

V obchodech s oblečením nebo fastfoodech se vám patrně červená vyplatí. Jak může barva ovlivnit nákupní náladu Znamená to však, že je to nejlepší barva pro jakýkoli druh podnikání? Určitě ne.

Jsou některé businessy, které si žádají spíše než „agresivní“ upoutání pozornosti spolehlivost a rozvahu. A pro ty jsou nejvhodnější barvy černá a modrá. Význam barev Schválně si udělejte malý průzkum. Kolik bank má ve svém logu černou nebo modrou? Pokračování článku »

2012
19
Červen

Jak může barva ovlivnit nákupní náladu

Lidé nejprve zachytí barvu, až poté cokoli jiného. 80 % vizuálních vjemů totiž tvoří barva. Barva ovlivňuje nákupní rozhodování. Psychologie barev Některé firmy mají své marketingové aktivity zbarvené do červena. Podívejte se na příklad oděvních obchodů Esprit.

Samotný vchod do obchodů Esprit vás láká udělat krok, který možná ulehčí vaší peněžence. Pokračování článku »

2012
06
Červen

Soutěž – Rozhoduje barva dresů o výsledcích na Euro 2012?

Bude Euro 2012 čistě záležitostí sportovních výkonů, nebo sehraje určitou roli i psychologie barev? Může mít na hráče vliv, zda hrají v bílé nebo červené barvě dresů? Uznávaná psycholožka Angela Wright tvrdí, že červená stimuluje tým k lepšímu výkonu.

Barvy mohou mít vliv nejen na výkon týmu, ale také reakci protihráčů, fanoušků a rozhodčích. Kombinace červené se zlatou (žlutou), v níž hrají hráči ze země toreadorů, by měla nejen dodávat energii, ale také vnést jistotu na španělské kopačky. Modrá barva symbolizuje rozum a rozvahu a mohla by tak pomoci třeba Itálii nebo Francii. Právě tyto týmy ale mají svůj druhý dres v barvě bílé. Pokračování článku »

2012
28
Květen

Neuromarketing – trend nebo výstřelek?

Neuromarketing způsobil revoluci v přístupu k zákazníkům. Přesto však jeho využití skýtá četná úskalí. Jak ukázal článek Neuromarketing a jeho stinné stránky, jsou tu některé věci, kvůli kterým by mohli spotřebitelé zaujmout k neuromarketingu negativní postoj. Jednou z nich je, že společnosti platící drahý neuromarketingový výzkum si pak pochopitelně nechávají jeho výsledky pro sebe. To však u zákazníků budí dojem netransparentního jednání. Snadno pak nabudete pocitu, že je před vámi něco tajeno, což vede k negativnímu postoji vůči této metodě. Pokračování článku »

2012
21
Květen

Neuromarketing a jeho stinné stránky

Chcete uspět na trhu? Musíte se dostat co nejblíže zákazníkovým potřebám. Neuromarketing jako mix marketingu a magnetické rezonance pomáhá značkám podívat se do útrob lidského mozku. Neuromarketing je relativně nová forma výzkumu, pomocí níž firmy zjišťují zakořeněné předsudky a skutečnou příčinu svých (ne)úspěchů. Neuromarketing jako nová vědní disciplína Zjednodušeně řečeno, na základě čeho dává zákazník přednost vaší značce před konkurenční. Pokračování článku »

2012
14
Květen

Originalita

Jak zaujmout vaší nabídkou a odlišit se tak od svých konkurentů? Nesmíte podcenit originalitu. Trh je přesycen značkami s podobnými výrobky. Kopírovat nemá smysl. Inspirujte se jinde Co však má smysl, je dělat věci vlastní cestou. Pokračování článku »

2012
23
Duben

Síla značky

Článek přímo od zdroje firmy Swarovski Zákazník zaměstnancem představil možnost, jak využít vašich nadšených zákazníků. Jak dlouhá je však cesta za tím, aby byli vaši zákazníci zapálení podporovat vaši značku? Aby dychtili po tom, stát se vaším zaměstnancem, tak jako v případě Swarovski? Jen opravdu malé procento firem je schopno povýšit „obyčejnou“ značku na výjimečnou. Jak toho firmy jako Apple, Swarovski či Nike dokázali? Pokračování článku »

2011
31
Říjen

Význam barev

M&M´s

Minulý článek vás ponořil do světa psychologie barev. Psychologie barev V tom dnešním se podívejte na některé konkrétní případy významu barev a jejich působení na lidskou psychiku. Na začátek příklad z praxe.

Znáte ty různobarevné lentilky M&M´s od společnosti Mars? A přemýšleli jste někdy nad složením barev jednotlivých lentilek uvnitř sáčku? Vězte, že obsah balíčku není náhodným procesem. Každý sáček M&M´s je poskládán tak, aby co nejvíce útočil na vaše chuťové smysly. Společnost nepodceňuje význam barev. Proto jsou v sáčcích nejvíce zastoupeny žlutá s červenou, zatímco modrá se vyskytuje minimálně. Modrá totiž byla v průzkumech označena za „nejméně chutnou“ , tedy potlačující chuť k jídlu. Pokračování článku »

2011
24
Říjen

Psychologie barev

Zda váš produkt zůstane bez povšimnutí zákazníků nebo půjde doslova na dračku, závisí na lidských reakcích a emocích. Síla emocí Může být barva tím, co překlopí misky vah na stranu úspěšného prodeje? Vaše reakce na barvu je ovlivněna řadou věcí. Povaha, nálada, ale třeba také pohlaví způsobují její různé vnímání. Rozdílné cílové skupiny zákazníků tíhnou k rozdílným barvám. Každá barva navozuje odlišné psychické rozpoložení, je to tzv. psychologie barev. A je to hlavně vnímání Psychologie reklamy, co rozhoduje o tom, zda na vás barva působí pozitivně a zda si věc koupíte. Podívejte se teď na krátký souhrn psychologie barev a jejich působení na lidské emoce. Pokračování článku »

2011
17
Říjen

Mobilní operátoři

T-Mobile a Bolek Polívka

Pokud jste četli předchozí článek Morální hodnoty, tak jistě víte, že ani reklamní ikona Tiger Woods nemusí být to pravé ořechové. Angažování nesprávné osoby se tak vaší společnosti může stát doslova osudným. Odpovědnost za prohřešky celebrit však není jediným problémem, na který si dávat pozor. Na co tedy? Pokračování článku »

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.
Strana 1 z 512345