Test – výsadkáři

Je vaše myšlení konzervativní nebo nekonvenční?

Pokud se vám podaří vyřešit test do minuty, jsou vaše schopnosti myšlení opravdu výjimečné. Jestliže zvládnete test do hodiny, můžete si také gratulovat. Většina lidí ho vůbec nevyřeší.

Otestovali jsme 50 náhodně vybraných lidí:

Správně odpověděli pouze 3 dotázaní (v limitu jedné minuty byla jedna správná odpověď, do hodiny další 2 správné odpovědi, ostatní nevyřešili).

Jak jste na tom vy? Vyzoukušejte své schopnosti.

Zadání

Čtyři výsadkáři se vrací ze splněné mise a od vrtulníku je dělí hluboký kaňon s prastarým lanovým mostem. Je neprostupná tma a dohromady mají jen jednu baterku. Most unese jen dva výsadkáře a bez baterky v ruce se na most nedá vstoupit. Most je příliš dlouhý na to, aby se dala baterka přehodit na druhou stranu, někdo se s ní tedy vždy musí vrátit zpět. Potíž je v tom, že výsadkáři utrpěli různá zranění a jednomu trvá přejití mostu minutu, druhému dvě minuty, třetímu pět minut a čtvrtému 10 minut. To by ještě nebylo to nejhorší. Pravý problém spočívá v přesně načasovaném odletu vrtulníku a ten odlétá přesně za 17 minut. Zvládnou výsadkáři tuto nejnáročnější část mise, nebo budou muset někoho obětovat?

Pokud se vám podařilo test vyřešit, gratulujeme k vašim schopnostem nekonenčního myšlení. Zkuste najít kreativce i mezi svými přáteli.

Řešení

Správnost svého řešení si můžete ověřit zde.

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.