Zboží z Číny

Jaké stránky navštívit při hledání výrobků z Polska, v tom vám pomohl minulý článek. Zboží z Polska Možná tedy zkoušíte najít některé polské dodavatele přes stránky jako allegro.com či bizpoland.com. Je-li vám polština blízká, pak vyhledávejte slova jako „dostawca“ (dodavatel) přes polské vyhledavače. Pokud však Polsko neuspokojuje vaše potřeby po dobrém dodavateli, pak se musíte podívat jinam. Kam?

Je tu země, která roste raketovým tempem, kde seženete vše a za nízké ceny. Tou zemí je Čína. Dnes se blíže podíváme na dva nejznámější portály se zbožím z Číny. Prvním čínským internetovým serverem je alibaba.com. Alibaba je globální obchodní portál zaměřený na zboží především z Asie. Hlavní roli zde hraje čínský obchodní market. Stránka nabízí, podobně jako například Ebay, tisíce různě odlišných produktů. Zahraniční dodavatelé Pod kartou Suppliers se vám odkryjí seznamy dodavatelů tříděné podle kategorií zboží. A nemusíte se omezit jen na kategorii. Takže třeba skrze kartu Telecommunications se můžete proklikat až k dodavatelům specializujícím se jen na nabíječky k mobilním telefonům.

Pokud jste familiární s Alibabou, pak nebudete mít problém ani se stránkou made‑in‑china.com. Tento web si vydobyl podobnou pozici mezi čínskými „dodavatelskými stránkami“. Jak už název napovídá, stránky nabízejí zboží z Číny všem potenciálním kupcům.  Čím se tyto weby vzájemně liší? Skoro ničím. Prakticky stejné uživatelské prostředí i struktura stránek jako Alibaba vám umožní snadno se zorientovat. Nejde však pochopitelně o kopii Alibaby, proto zde najdete jiné zboží i jiné dodavatele. Stejně jako Alibaba je i Made‑in-china kompletně v angličtině. Neměli byste tedy mít velké problémy porozumět.

Stále jste nenašli zboží, které hledáte? Kam se podívat po spolehlivých čínských dodavatelích? Jaké stránky byste ještě měli navštívit?

Čtěte článek Čínští dodavatelé

U článku Zboží z Číny je komentářů: 2

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.