Květen, 2011
30
Květen
Kouzlo osobnosti
Originalita – jedinečnost zákazníka
Zaregistrovali jste tu svobodu volby kolem? Časy, kdy byla nabídka omezená a neměnná jsou dávno pryč! Každý je svým vlastním pánem. Jen zkuste srovnat třeba nabídku oblečení před pár lety a nyní. Dnes se doslova topíte v tisících kombinací různých velikostí, variant střihů či barev. Firmy po celém světě musí neustále odlišovat své produkty od konkurence Pokračování článku »
23
Květen
Sílící potřeby
Víte, co je stále větším stimulem pro nákupní rozhodování? Svět se řítí dopředu jako rychlovlak šikanzen. Jsme zpátky na obřím bazaru, tentokrát virtuálním. Nabídka produktů a služeb je obrovská a uspět v těžké prodejní vřavě se zdá být nadlidský úkol. Názory, výrobky a potřeby se mění jako na běžícím pásu každým dnem rychleji. Proto je důležité neustále sledovat trendy a nezaspat ani na chvíli. Pokračování článku »
16
Květen
Úsměv přináší úspěch
Usměvavá žena
Představte si, že stojíte uprostřed obchodu s oblečením. Vybrali jste si módní kus oděvu, ale zvažujete, zda ho skutečně potřebujete a jestli jste ochotní ulehčit vaší peněžence. Myslíte, že může být úsměv prodavače to, co Vás nakonec skutečně přiměje ke koupi daného výrobku?
Nedávno uskutečnili dva vědci pokus, zda a jak radost a pocit štěstí ovlivňuje nakupující. Pokračování článku »
09
Květen
Touha podobat se druhým
Nevědomé napodobování
Víte, jak se tváříte, když vidíte člověka trpícího bolestí? Pravděpodobně zkřivíte tvář úzkostí. Naopak člověk vyzařující štěstí vyvolá šťastný pocit i u Vás, aniž byste si to zcela uvědomovali. Zajímavé je, že aktivita v mozku lidí, kteří viděli fyzickou bolest, byla úplně stejná jako mozková aktivita lidí, kteří bolest skutečně zažívali. Vědecky řečeno, testy prokázaly aktivitu v čelním ostrůvku a přední části mozkové kůry, tj. v oblasti pociťující bolest. Pokračování článku »
02
Květen
Apple a zrcadlové neurony
Sluchátka Apple
Proč jsou všechna sluchátka černá? To si před pár lety říkal světoznámý spoluzakladatel firmy Apple Steve Jobs. Když procházel centrem New Yorku, zpozoroval cosi nevšedního. Některým lidem se okolo krku vinula sluchátka bílé barvy. A těch lidí nebylo zrovna málo. Z barevného stereotypu vyčnívali jako oáza uprostřed pouště. A tehdy si to Steve Jobs uvědomil. „Panebože, začíná se to dít“, tyto slova jsou dnes už kultovním výrokem. Pokračování článku »