Dodavatelé zboží z Číny

Stejně jako některé informace Jak najít spolehlivého dodavatele, mohou být často lživé také fotografie a obrázky. Řada dodavatelů zboží z Číny umístí ke svým produktům zcela nepravdivé obrázky ostře kontrastující se skutečností. Představte si to na příkladu Facebooku. Ten kdo je na fotce, zdaleka nemusí být ten, kdo vlastní daný profil. Někteří obchodníci jdou ve své snaze zbohatnout ještě dál, když vytvářejí fiktivní webové stránky. Čínští dodavatelé Za této konstelace není úplně lehké poznat, zda se jedná o spolehlivého výrobce, či jen přiživšího se překupníka. Jak ověřit pravost informací o dodavateli?

Webové stránky jsou sice ve většině případů „hmatatelným“ důkazem s informacemi o dodavateli, jenže rozhodně ne stoprocentním. Zkuste tedy zaslat email se svou žádostí. Email je často jediným počátečním kontaktem na dodavatele zboží z Číny. Pokud vám přijde odpověď, měla by obsahovat další kontaktní údaje. Obdržením odpovědi však vaše ověřovací pouť nekončí. Zkuste kontaktovat dodavatele z Číny přes některý z komunikačních nástrojů typu MSN. Ještě lepší variantou je drobná investice do telefonátu. Pokuste se spojit se svým protějškem z Číny po telefonu či Skypu. Funguje-li i telefonní číslo a na druhé straně se vám ozve správný čínský obchodník, pak zdá se, jste skutečně našli výrobce. Ale ani s tím se nespokojte a požadujte po výrobci, aby poslal ověřovací dokumenty. Jinými slovy vyžádejte si foto podnikových prostor, schválených certifikátů, výpis z obchodního rejstříku případně seznam obchodních partnerů, s nimiž společnost v minulosti spolupracovala.
Čím více informací dostanete a čím rychleji dodavatel zareaguje, tím pravděpodobněji se bude jednat o spolehlivého výrobce. Ti jsou totiž na tyto otázky připraveni a mají nachystané požadované dokumenty. Pochybní obchodníci většinou neodpoví.

Jak se vyhnout nepříjemnostem při obchodním styku? Jak postupovat, abyste měli nárok vymáhat své peníze zpět? A co udělat, ještě než si necháte poslat zboží?

Odpovědi přinese článek Jak minimalizovat rizika obchodu

U článku Dodavatelé zboží z Číny je komentářů: 3

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.