Nejvyšší hodnota – lidé

Nejvyšší hodnota – lidé

Váháte s odpovědí, co má ve firmě největší hodnotu? Stroje, značka nebo kontakty? Všechno špatně. Největší hodnotu v těch nejúspěšnějších podnicích po celém světě mají lidé. Právě ti schopní jedinci, kteří mají nápady, odvahu a jsou odhodlaní něčeho dosáhnout.

Ano, chcete-li být úspěšní, musíte sehnat schopné lidi. Přírodní zdroje či kapitál vám nepřinesou konkurenční výhodu. Pokud ale nashromáždíte dostatek mozků, budete o krok napřed. Vědomosti získávají stále více na významu. Hrubá síla je zatlačována do pozadí. Chytrost vítězí. Nápadití zaměstnanci vám budou přitahovat zákazníky. Neotřelé výjimečné nabídky budou zdobit vaši firmu. Vyhrožujte, přesvědčujte, stojíte-li proti dravějšímu chytřejšímu a rychlejšímu protivníkovi než jste vy, nemá to cenu. Porazil snad Goliáš Davida?

Koukněte do Asie. Třeba Čína investuje do vzdělání více než státy v Evropě. Myslíte, že váš podnik Číňané nesemelou? Pouze pokud včas zareagujete. Važte si těch největších géniů ve vaší firmě. Motivujte je a odměňujte (Odměňujte inovátory). Stále častěji firmy čelí těžkým konkurenčním podmínkám. Přežívají jen ty s vyšší úrovní znalostí. Dřívější „monopol na znalosti“ jste mohli udržet i několik let. Nyní stačí několik hodin váhání a z vaší výhody je nevýhoda. (Předpoklad úspěchu – Skvělý nápad a rychlost)

Sehnat peníze je snadnější než sehnat výborné pracovníky. Zdrojem moci je vědění. Nezapomínejte, schraňujte inteligentní lidi – vědění vládne.

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.