Globální hrozby

Globální hrozby

Globalizace sice skýtá pestrou paletu příležitostí k růstu Vašeho businessu, je však také důležité poznat odvrácenou stranu. Neboli „globalizační hrozby“.

Odstranění izolovanosti jde ruku v ruce s kulturním propojením. Zrychlená mobilita pak podporuje „multikulti“ trend. Jednotlivé rasy, národy, vyznání se mísí v mezinárodním obchodu stále více. Všechno splývá. Lidé se přetlačují. Jiný kraj jiný mrav. Každý prosazuje to své. Cítíte to napětí? Ve vzduchu to doutná. A to se netýká pouze obchodu. Některé země mají pod palcem důležité energetické zdroje. Jiné mají jako strašáka jaderné zbraně. Všechny tyto vlivy budou působit i na Vaši firmu. Buďte na to připraveni. Prudké změny kurzů měn či zdražení energie se Vám promítne do nákladů. Novinky z celého světa do Vás média hustí na každém rohu. Dnes už se choulostivé informace utají těžko. Komunikace je daleko univerzálnější.

Přiznejme si také, že hrozba války je bohužel aktuální. A nemusí proti sobě nutně stát tanky. Informační válka a útoky na internetové sítě nepochybně ovlivní i obchod. Svět ještě nikdy nebyl tak propojen jako dnes. Zahrňte tyto poznatky do svého obchodu, ať Vás nic nepřekvapí.

Které země představují největší nebezpečí? Kde jde ekonomika kupředu mílovými kroky? A čeho byste se měli bát?

Dozvíte se v článku Strašáci globalizace.

U článku Globální hrozby je 1 komentář

Vložit komentář k tomuto článku

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.