Jak získat zákazníky

2012
16
Duben

Zákazník zaměstnancem

Máte potíže se sháněním zákazníků? Trpíte nedostatkem zaměstnanců? Vyřešte dvě mouchy jednou ranou! Udělejte vašeho zákazníka zaměstnancem. Snažte se zapojit zákazníka mezi vás. Jak na to? To ukázala společnost Swarovski.

Jistý muž z Argentiny byl doslova poblázněn výrobky firmy Swarovski. Vytrvale posílal příspěvky na sociálních sítích typu Facebook. Neustále vyvolával diskuze a podporoval značku Swarovski. Co pak udělala firma Swarovski? Sama mu nabídla místo zaměstnance. Proč?

Tento Argentinec totiž ví prakticky vše o produktech Swarovski. Pokračování článku »

2011
03
Říjen

Známé tváře v reklamě

Reklamy s celebritami

Pamatujete si ještě na reklamu na žvýkačky, ve které hrál hlavní roli Jaromír Jágr? Na konci 90. let se náš legendární hokejista nechal zlákat pro reklamu na žvýkačku Bubble Tape. Bujná kštice vlála za dresem, zatímco Jágr přesvědčoval diváky, že Bubble Tape je žvýkačka pro borce, kteří se umí sami rozhodovat. Reklamy s celebritami se objevovaly stále častěji, tak třeba Michal David se snažil podpořit prodej známé české zmrzliny Míša. Pokračování článku »

2011
07
Únor

Virální marketing

Virální marketing

Poznali jste už taje guerilla marketingu? (Guerilla marketing) Je na čase poznat další zajímavé odvětví – virální marketing. Udělejte netradiční a zajímavý spot. Jednoduchý a účelný počin. Zkrátka něco, co přiměje příjemce šířit váš originální klip dále.

Propagujte s pomocí zákazníků. Co zákazník udělá, když shlédne netradiční zábavné video? Pošle ho dál. A o to přesně jde. Zákazníci pak sami budou přeposílat svým známým vaši propagaci.

Objevte výhody virálního marketingu. Prakticky nulové náklady a počet internetových zobrazení může dosáhnout statisíců. Jediné, co tedy potřebujete, je udělat atraktivní video. Pokračování článku »

2011
03
Únor

Guerilla marketing

Guerilla marketing

Máte malý marketingový rozpočet? Nevíte, jak váš produkt účinně propagovat? Rádi byste využili třeba reklamy v rádiu, časopise, jenže vaše prostředky na propagaci jsou značně omezené? Navíc by vaši skromnou kampaň rozsekali konkurenti na maděru?

Hledejte jiné cesty! Zkuste třeba guerilla marketing. Tímto „partyzánským způsobem boje“ na sebe upozorněte. Upoutejte pozornost. Klidně šokujte. Jen ať vás okolí zaznamená. Pokračování článku »

2011
24
Leden

Servis aneb důležitý první nákup

Servis aneb důležitý první nákup

Záleží vám na dalším osudu vaší firmy v zákazníkových očích? Nic nerozhoduje více než první nákup. Je to stejné jako se sexem. Také chcete, aby se to povedlo. Přimějte zákazníka, aby vyzkoušel váš produkt či službu. Když si získáte jeho důvěru, máte skoro vyhráno. V opačném případě visíte nad propastí.

Nabízejte zákazníkům široké spektrum možností výběru. A nejen to. Pokračování článku »

2010
09
Prosinec

Nepodceňujte stížnosti

Nepodceňujte stížnosti

Vrací se vám výrobky jako bumerang? Cítíte, že stále více zákazníků je s vašimi produkty nespokojeno? Vciťte se do jejich kůže. Přemýšlejte, jak byste se zachoval vy. O tom, proč je konkurence úspěšnější. Rostou jí prodejní čísla, a to jediné, co roste vám, je počet stížností. Neignorujte tento jasný signál, že je něco v nepořádku. Reagujte na jejich stížnosti a přání. Pokračování článku »

2010
06
Prosinec

Zjednodušte spojení se zákazníky

Zjednodušte spojení se zákazníky

Přibývá vám nespokojených zákazníků, kterým vadí komunikace s vaší firmou? Nenechávejte své firemní telefony dlouho vyzvánět. Každá zmeškaná vteřina vás může připravovat o cenné zákazníky. Stejně jako vás, také je nebaví čekat dlouhé vteřiny na přepojení. Nedopusťte jejich následné zjištění, že se vlastně nic potřebného nedozvěděli.

Vaše komunikace s nimi musí být jasná a rychlá. Možná si říkáte, že nejde o nic převratného. Pokračování článku »

2010
02
Prosinec

Zákazník – záležitost celé firmy

Zákazník – záležitost celé firmy

Myslíte si, že za odliv nespokojených zákazníků je zodpovědné pouze marketingové oddělení firmy? Že péče o zákazníka je výhradně jejich starost? Tíha neúspěchu leží jen na jejich bedrech? Nesdílejte podobný názor jako řada špatně smýšlejících manažerů některých firem. Poznejte přesnější verzi. Samozřejmě, primární zodpovědnost za potřeby zákazníka je věcí marketingu. Pokračování článku »

2010
25
Listopad

Pochopte lépe své zákazníky

Pochopte lépe své zákazníky

Máte jasně definovanou cílovou skupinu zákazníků? Víte, na koho svou nabídkou míříte? Dokonce máte i vypracovanou studii, přesto nedosahujete stanovených cílů? (Zanalyzujte si trh) V něčem jste udělali chybu. Hledejte ji.

Analyzujte své zákazníky lépe! A jestli si říkáte: „Vždyť jsem studii provedl před třemi lety“, okamžitě si běžte dát studenou sprchu. Dnešní dynamická doba mění potřeby zákazníků jako počasí. Prosperitu střídá úpadek. Buďte stále ve střehu.

Provádějte nové výzkumy trhu. Zaměřte se na chování zákazníků. Pokračování článku »

2010
08
Listopad

Obsaďte v mysli zákazníka určité slovo

Obsaďte v mysli zákazníka určité slovo

Chcete, aby si zákazníci zapamatovali vaši značku? Vybavili si vás už při vyslovení pár písmen?

Přivlastněte si určité slovo a vryjte ho do mysli zákazníků. (Dostaňte se do podvědomí)

Platí, čím jednodušší, tím účinnější. Nevymýšlejte přehnaně složitá nebo dokonce vymyšlená slova. Nesnažte se obměnit již zaběhlá hesla konkurentů. Děláte jim tak reklamu. Tím získávají zákazníky oni, ne vy. Zaměřte svou pozornost na jedno slovo či krátké spojení, které je pro vaše produkty typické. Jednoduché, přitom výstižné. Orientujte své heslo na cílové skupiny nebo třeba na povahu vašich služeb. Budujte na tomto slově svou reklamu. Pokračování článku »

Archív
Připravujeme
Připravujeme nový článek. Více se dozvíte ZDE.
Strana 1 z 212